| BogdanDumbrava a întrebat:

Ce trebuie sa descarc pentru a putea scrie diacriticile (de la a, t, s, i), dau funda dar ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu trebuie să descarci nimic. Intri în "Control panel", dai click pe "Region and Language", selectezi tabul "keyboards and Languages", dai click pe "Add" și din lista aia selectezi "Romanian Standard", dai OK și gata.
Apoi pentru a schimba între layout-ul pentru diacritice și cel standard pentru a putea folosi simbolurile, apeși "Alt+Shift" ori de câte ori ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai Windows 7 sau8 scrii cu diacritice de la tastele [ ]; ' fara a mai descarca nimic