| 1eudoareu1 a întrebat:

Cine imi explica ce inseamna eroare DNS? Cand incerc sa intru pe net de pe tel(am un Samsung S5230) imi apare aceasta eroare.Cum o pot rezolva? Am incercat prin intermediul siteului orange. Mi-au trimis mesajul acela de configurare.Am instalat acele chestii si tot nu merge. Ce sa fac?

1 răspuns:
| King_Iulian_1977 a răspuns:

Dns e serverul care iti da IP. ul adresei pe care o cauti. daca incerci sa ajungi www.google.ro dns iti va intoarce un ip la care se conecteaza tel tau. daca nu ai setat dns nu poti sa deschizi pagina de net.