| Bafta321 a întrebat:

cine imi spune si mie cum sa fac un site absolut real adica sa nu fie ceva de genul blogger.com sau cabanova.com..big grin
Dau FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
In primul rand iti trebuie un domeniu (gen tpu.ro, costa sub 200 lei.ro pe vaita, sau sub 50 lei anual pentru cele internationale).
Ai domeniul, iti trebuie un abonament de gazduire la o firma de hosting. Costa si ala un pic, daca e site mic scapi si la vreo 20 lei lunar.
Ai domeniu, ai hosting, urmeaza situl in sine. Il poti face singur, sau poti plati pe cineva sa il faca, in functie de necesitati.
Pentru un blog sau un site simplu poti folosi wordpress, singur.
Daca mai ai neclaritati, te pot ajuta.
Bafta

4 răspunsuri:
| floweray a răspuns:

Poti incerca www.ucoz.ro, un CMS avansat gratuit, mai ales ca e in limba romana, ai 21 de module, FTP, hosting, trafic nelimitat, 270 de template-uri modificabile prin HTML/CSS si domeniu nume.ucoz.ro/com, poti utiliza JavaScript si PHP.
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Info suplimentare: www.faq.ucoz.ro

Idei si suport poti schimba cu baietii de pe www.forum.ucoz.ro

Succes!

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Inveti html, css, javascript, php, mysql si gata ..Usor nu? laughing

(poti incepe cu html/css, foarte usor de inteles si de invatat plus ca ies site-uri frumoase.

| EmoZack13 a răspuns:

Intri pe videotutorial.ro si iti arata baieti cum(este un videotutorial ce iti spune pas cu pas), partea proasta e ca trebuie sa tii non-stop pc pornit si net de mare viteza + un pc DECENT

| Kena a răspuns:

Doar daca platesti poti, de exemplu pe cabanova alegi domeniul.ro si platesti 12lei/luna.Alegi pachetul business/magazin, 39 lei business, 79 magazin.Si te apuci! UN SITE "ABSOLUT REAL" NU SE POATE FACE GRATUIT! Funda?