| romario97 a întrebat:

cine stie cum se floodeaza un id de mess sau un ip? lasati id sau explicati-mi si mei va rog... FUNDA!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Flood ul pe ip se face foarte simplu (in special daca respectivul server nu este bine administrat) daca ai minime cunostinte de programare trimitand cereri catre respectivul ip intro bucla repetitiva.

pe mess e mai complicat pentru ca serverele yahoo au protectie la flood si probabil la un anume numar de cereri iti va bloca ip de la care se fac

| romario97 explică (pentru suntserios):

Poi explica-mi cum floodez un ip!

| romario97 explică (pentru romario97):

Cum trimit cereri?

| suntserios a răspuns (pentru romario97):

Nu e frumos ce vrei tu sa faci asa ca nu te invat. invata programare si ai sa iti dai seama singur cum se face

| romario97 explică (pentru suntserios):

Crezi ca pot invata programare de unul singur?

| Wrufloukel a răspuns:

Îți recomand să nu te apuci de căutat sofutlețe de genu ăsta pe net! Și acum mă vei intreba de ce! Păi este simplu! Poți da din întimplare peste anumiți viruși care-ți strică placa de bază sau placa video! Poți da peste viruși care-ți promit marea cu sarea dar de fapt te spionează pe tine! Dacă vrei să fii băiat isteț, caută să inveți cum să te protejezi de flood! Dacă ai pe cineva în listă care umblă cu din astea, dă-i ignore scoate-l din listă ori fă-ți altă listă de prieteni adevărați! Păcat că te găndești la chesti de genu ăsta! Mai bine invăță programare să devii util societății! Pierzi vremea cu acest flood! Îți zic din start! Iar pe TPU vei primi răspunsuri care te vor duce pe piste greșite!

| suntserios a răspuns (pentru Wrufloukel):

Prostii pe metrul patrat ai debitat. virusii sunt niste programale, o componenta software, nu au cum sa iti afecteze plada de baza sau cea video.

| EdwardAlex a răspuns:

Keylogger... e mai complicat sa-ti explic si in plus ca nu prea stiu sa-l folosesc, informeaza-te despre el daca intr-adevar doresti sa spargi parole! Bafta!

| suntserios a răspuns (pentru EdwardAlex):

Flood ul e una, keylogger ul e alta