| yopy a întrebat:

cred ca intrebarea asta nu prea o sa gasesc eu raspunsuri da sper ca niste detalii chestii din astea voi gasi.Ce tip de programe folosesc cei de la C.I.A sai F.B.I de te gasesc oriunde sau stiu toate datele despre persoane chiar sunt curios daca stiti niste programe de unde pot lua sau de la cine gen programe bune nu neutilizabile. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Gabi7zu a răspuns:

Nu folosesc niciun program mai complex. in primul rand ei te au intr-o baza de date si doar introduc cuvinte-cheie sa te gaseasca(ca si cand ai cauta ceva pe google). pe langa asta pot sa te gaseasca prin satelit folosindu`se de ceea ce stiu de la compania de telefoane( adica locul din care emite telefonul semnal pentru a se conecta la retea), si fac acest lucru daca stiu cum te cheama sau ce nr de telefon ai. si cam asta ar fi tot. restul e mai complicatbig grin.

3 răspunsuri:
| peste2009 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca vei gasi aceste "programe" prin orice cos de gunoi al siteurilor? nu ai nici o sansa, adica daca tu ai avea o mina de aur sub casa ai chema tot satul sa ia cat poate si sa plece? ce rost ar mai avea daca toti ar stii ce foloseste C.I.A. sau F.B.I. adica Strict secret nu iti spune nimic? Lasa incercarile astea... mai bine apucate de un joc sau oricealtceva! FUNDAbig grin

| al3xander a răspuns:

Bine cine stie ce folosesc ei insa nu e asa de greu de detectat pe cineva pe internet. fiecare avem un ip (insa ne putem ascunde sub identitati false cu proxy) care poate fi detectat si dupa sunt tehnici tip "tracert", "geo ip" si asa mai departe. desigur ca cei de la C.I.A. si F.B.I. au mai multe tehnici si masi stiu eu ce baze de date cu useri, ip-uri si asa mai departe.

| RawGrey a răspuns:

Pentru a te detecta dupa telefon folosesc codul IMEI. Un an nou fericit! Mai multe nu stiu!