| Dragos022 a întrebat:

Salut Tpu.Cu ce program pot edita un video sa apar de doua ori in acelasi cadru? ca si un frate geaman happy? Astept un tutorial.Multumesc

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Chestia asta banuiesc ca ar putea fi realizata, cu putin efort, cam in toate programele de editate stream-uri video, chiar si in cele mai simple.

Ca idee, banuiesc ca intr-un program de genul virtualdub sau avidemux (nu-mi pare ca este nevoie sa te complici cu altele mai profesionale) aplici un filtru, care cel mai probabil poarta denumirea de mirror sau ceva asemanator, astfel incat frame-urile originale vor fi inversate pe verticala. Salvezi separat secventa astfel modificata, pastrand originalul, dupa care cu acelasi program poti sa legi cele doua secvente, dupa ce ai mai facut diverse modificari in ce priveste rezolutia sau cat anume dintr-o secventa sa fie luat in considerare, astfel incat sa para a fi numai una.

1 răspuns:
| Kykyrykymyky a răspuns:

Incearca Adobe after effects.
http://www.dailymotion.com/......aft_school
Te poti juca tu cum si ce vrei sa reflectezi daca ai cap pe umeri.