| Emanuel_Beunu_1971 a întrebat:

Cu ce program poti face un astfel de trucaj, ca in aceasta poza http://www.featurewings.com/upload/image19.jpg?

3 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Merge si cu PS.

| Emanuel_Beunu_1971 explică:

Stiu ca in PS faci orice, e logic, dar trebuie sa fie si simplu, presupun ca e ff greu cu photoshop, ma interesa un program mai simplu

| DryIce a răspuns (pentru Emanuel_Beunu_1971):

In photoshop se face, faci poza la om din diferite unghiuri pe un fundal verde sau negru, cat sa poti decupa conturul omului. Fiecare poza de om e pe layer separat care are si transparenta. Se contruieste scena si se retuseaza putin la efecte din luminozitate, contrast. In 10 minute faci o scena dintr-aia. Mare lucru. Program mai simplu decat ps nu este. Adica sunt da pe chestiile lor, ps e universal poti face orice in el. Hai wa ca ps e fken usor, am facut defasurate stradale in el din poze distorsionate si e foarte ok ca program. Chestiile complicate la ps sunt desene la propriu cu tableta grafica unde desenezi cu creionu cu mana, aia e greu nu ce faci cu mousul.