| catadulceatza34 a întrebat:

salut TPU! cum sa-i conving pe parintii mei sa-mi i-a o tableta! am note bune la scoala si sunt foarte cuminte si tot nu vor sa-mi i-a! va rog, vreau si eu cateva sfaturi! funda +vot!

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Nu-ti dai seama ca e un moft? ca vrei tableta doar ca multi au, ca e la moda? of, urasc oamenii astia, gandire de turma. Zi sarumana ca ai calculator si ca nu porti aceleasi haine in fiecare zi, Multumesteti lui Dumnezeu ca ti-a dat harul necesar sa mai traiesti inca o zi, multumeste-i ca ai posibilitatea sa mergi si ca poti invata ceva din ce ti-am scris.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate nu isi permit sau au lucruri mai prioritare care necesita banii respectivi

| charleslouboutin a răspuns:

Nu poti. Si oricum nu vad de ce vrei tableta, evident computer ai. Altii n-au ce manca...asa ca nu te mai plange.

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Usor...convingei sa si-o ia pentru ei...asa am facut cu laptopul meu, nu vor avea ce face cu ea si ti-o vor lasa tie

| BiancaByya a răspuns:

Poate ca parintii tai nu vor sa iti cumpere o tableta deoarece se gandesc ca nu vor sa te distraga de la invatat si vor sa iei in continuare numai note bune. BV tine-o tot asa in legatura cu notele si fii cuminte. Poti sa le spui ca vrei o tableta atunci cand te intreaba ce vrei de Craciun, Paste sau de ziua ta, dar eu n cred ca e un lucru atat de bun. Dar oricum, tu daca chiar vrei, incearca. Salut.

| Biatris_Biatrice_1978 a răspuns:

Ori cum eu mi-am dorit o tableta de Craciun sau de ziua mea nu am primit nici o tableta. Eu as vrea aceasta tableta ca sa nu mai mai cert cu fratele meu.