| AndreiAndrei89 a întrebat:

Daca imi iau o placa video gtx 750 ti (buna) si o pun cu un procesor Pentium Dual Core E5400 2.7 ghz (slab) exista vreun risc sa se intample ceva?(gen sa se arda sau ceva?)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ce ce ai lua un 750ti cand ai prastia aia de e5400? Nu de alta, dar cu procesorul ala iti face bottleneck in unele jocuri si cu o placa video mult mai slaba gen r7 240.
Nu are cum sa existe nici un risc atata timp cat sursa de alimentare din sistem dispunede protectii si o eficienta ok.

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Nu