| Andrey1414 a întrebat:

De 3-4 zile cand bag stecherul de la prelungitorul Pc-ului in priza imi sare siguranta de la contor. Daca nu am bagate in unitate bagate mufele de la tastatura,boxe, usb etc nu imi mai sare.Ce credeti ca are?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Bag-o fara mufe, apoi baga mufele pe rand, la un minut interval, vezi cand sare, si stii care e buba.
Poate fi si simpla supra'solicitare a circuitului daca ai foarte multe chestii in priza in aceeasi camera de bloc.
Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil face un scurt circuit, desi e putin probabil pentru ca alea trec prin sursa calculatorului. vezi sa nu faca boxele un scurt ca alea au alimentare separata

| dygas a răspuns:

Sa nu ai vreun scurt ceva la mufe sau cablu desi nu ar trebui sa iti arda siguranta

| Andrey1414 explică:

Cand nu am mufele bagate nu imi sare siguranta si dupa daca le bag imi merge. Daca ar fi scurt undeva ar sari si dupa.Alete pareri, sfaturi?

| Andrey1414 explică:

Am in priza decat monitorul si unitatea...

| Andrey1414 explică:

Am rezolvat sursa era defecta.