| Darius_Raicu_1998 a întrebat:

de curand am trecut de la cablu de net la WIFI.Am cumparat odata cu WIFI-ul un USB dinacela special pe care il bagi in PC ca sa iti mearga WIFI.Pe laptop imi merge foarte bine WIFI-ul dar cand vreau sa intru pe WIFI de pe PC imi apare ca l-a vazut, s-a conectat dar cand vreau sa intru pe net nu mai merge dar tot imi apare ca este conectat, stiti cumva de la ce ar putea fi? Funda pentru cel care imi ofera raspunsul potrivit..MULTUMESC

1 răspuns:
| adybutterfly a răspuns:

Descărca driver-ul corect pentru adaptorul tau de pe website-ul Http://www.tp-link.com instaleaza-l
click-dreapta pe My Computer de pe desktop şi selecteaza Properties;
Click pe Device Manager în partea stângă.
Gaseste si selecteaza adaptorul, acesta poate fi localizat în secţiunea Network Adapter sau Other devices. Click-dreapta pe el şi Update Driver Software…
Aici luăm Numele dispozitivului drept exemplu, vă rugăm selectaţi modelul corect al adaptorului în procesul de instalare.
Selectaţi şi daţi click pe Browse my computer for driver software;
Localizaţi folderul pentru modelul adaptorului dvs., care conţine driver-ul pentru sistemul de operare, selectaţi folderul şi apoi daţi click pe OK.
Selectaţi Install this driver software anyway.
Asteapta câteva minute, şi driverul va fi instalat în mod automat.