| Tataru22 a întrebat:

De o saptamana folosesc un pc nou facut, insa cand intru intr-un joc gen deus ex mankind divided, dupa ce trec vreo 10 minute coolerul face un zgomot infernal (nu trepiaza) si nu stiu cum pot sa il fac mai silentios. Model:CoolerMaster Hyper 212 LED

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel cooler pornește și îi crește turația pe măsură ce se încintă calculatorul când îl forțezi cu jocuri. Poate acel cooler e defect sau trebuie doar uns dacă e așa zgomotos. Oricum, ai grijă dacă umbli la el că dacă îi scazi turația poți să-ți arzi vreo componentă, nemaifăcându-se răcirea corespunzător...

2 răspunsuri:
| ioanapisocea a răspuns:

Pune realtemp sau alt program de genul și vezi dacă procesorul ajunge la o temperatură mare. E posibil să fie și cooler-ul defect / montat greșit.

| AmonhMetin2 a răspuns:

Clic dreapta delet