| LauRENtZyu9112 a întrebat:

De o saptamana ma chinui cu aceasta eroare cand vreau sa instalez un joc:"An error occurred while trying to copy a file: The source file is corrupted".Am instalat windowsul pe curat, am dat reset la bios, am testat toate piesele din pc, toate sunt ok, am incercat sa schimb locatia unde il instalez, nimic...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate incercarile - degeaba si nefolositoare.
Mesajul tradus este:
"S-a intamplat o eroare la incercare copierii unui fisier. Fisierul sursa e corupt."
Asta inseamna ca nu s-a putut copia un fisier al JOCULUI, nu a Windowsului!
Daca nu citesti / intelegi un mesaj, atunci poti pierde vremea, sa lucrezi (sau chiar sa strici) degeaba (asa cum ai dereglat si BIOS-ul prin resetare).

| LauRENtZyu9112 explică (pentru Bula):

E clar ca habar nu aveti de nimic, nu lipseste absolut niciun fisier, pe alt pc, merge perfect acelasi joc, de pe acelasi stick, copiat si verificat in intregime, ma gandeam ca o sa gasesc niste raspunsuri mai inteligente, da' degeaba.

| K0sti a răspuns:

Pai scrie in mesaj de ce...greu cu stiinta?