| donnie112 a întrebat:

Deci in dimineata asta cand am pornit laptopul nu stiu de ce dar a pornit foarte greu, i-a luat am 5-6 minute sa porneasca, iar dupa asta mi-a aparut o fereastra mica unde scria "Unable to cast object of type 'System.Boolean' to type; System.String'." Va rog ajutati-ma! FUNDA

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca ai prea multe programe in autorun.
Scrie msconfig-startup si debifeaza acolo ce nu ai nevoie.
In general nu e bine sa ai mai multe 5 programe care sa porneasca odata cu calculatorul.

2 ) Vezi daca antivirusul tau nu iti mananca prea multe resurse.
Unii antivirusi ca,, kaspersky,, de ex. mananca destul de multe resurse si nu este recomandat pentru orice sistem.

3) Dupa ce ai debifat ce nu vrei sa porneasca in autorun fa o scanare cu malwarebytes si un clean cu advance system care.
Ca sa scapi de orice probleme sau suspiciuni.
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html

4 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

Intri în RUN, și scrii "msconfig".
Te duci la tab-ul startup si debifezi de acolo tot ce NU vrei să porneasca o dată cu windows-ul.

| charleslouboutin a răspuns:

Reinstalezi windowsul si iti va merge ca nou (cateva luni) laughing.

| Bimmer a răspuns:

Daca poti sa iti salvezi datele, reinstalezi windows-ulhappy merge frumos, repede, e curat.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Dai control panel restore system