| AndreiBalosu2 a întrebat:

doresc sa stiu daca exista vreo metoda prin care pot afla daca o persoana se conecteaza cu 2 conturi de facebook de pe acelasi telefon/calculator. Acea persoana isi bate joc de pe un cont anume si dupa intra de pe acelasi telefon/calculator pe alt cont de pe care imi e "prieten". Vreau sa-mi spuneti o metoda prin care l-as putea demasca cu o dovada pentru.Stiu sigur ca este el dar nu pot sa dovedesc acest lucru. Va rog seriozitate, multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Peaches a răspuns:

Nu poti. Dar poti bloca postarile "dusmanului", il poti scoate din lista de prieteni, eventual il raportezi daca te hartuieste. Si ramai cu "prietenul". Daca asta isi creeaza un cont nou, ai grija pe cine accepti in lista ta. (stii? ce patesti tu e unul dintre riscurile pe care ti le-ai asumat atunci cand ai dat "accept" persoanelor necunoscute).