| Robert478 a întrebat:

dupa ce am facut windows am vazut ca am aceste fisiere cea ce e ciudat ca nu le-am mai avut pana acum si am inpresia ca pc imi merge mai greu mi-a dat sa instalez netframe4 cred ca din cauza aia a si skype se incarca greu care ma lamureste dau funda. imaginea aici http://i.imgur.com/TRKJqLe.jpg

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Din câte am văzut e vorba de Windows Xp.Probabil sursa de provenienţă a acestuia este serveru ăla unde toţi vreţi invitaţii(de inconştienţi şi ignoranţi ce sunteţi).
Pe scurt ai de aface cu un Windows contrafăcut!(a NU se confunda cu Windows cu licenţă furată(tare vă mai place vouă să furaţi Xp în loc să folosiţi sisteme de operare alternative gratuite şi necomerciale), că nu îi tot una).
Că „merge" greu aia se datorează faptului că nu l-ai optimizat şi dacă provine din acea sursă precis ai deja bad logic pe hard disc, ceea ce face ca funcţionarea acestuia să fie afectată în mod direct.
Acele foldere şi fişiere pot fi de la drivere sau de la „hotfix-urile" integrate în Xp cu Nlite(cu aplicaţia asta se contraface Xp şi logic că se integrează şi „cadouri" în gen keylogere sau programe ce pot lansa atacuri informatice de pe calculatorul pe care sunt instalate(de exemplu al tău) ca să nu mai zic de acei viruşi ce strică hardurile, dar cum voi ignoraţi asta :next, next, finish„să meargă aia contează").
Net frameworck 4 nu recomand să se instaleze pe Xp, dar dacă totuşi o aplicaţie o cere nu uita să îi setezi serviciile pe „manual", deoarece dacă le laşi implicite îţi vor ţine procesorul pe 100%=>calculatorul se va bloca sau îngheţa.
Deci cam asta ar fi posibilele cauzele din care funcţionarea calculatorului tău este greoaie.
Remedii:
Ţinând cont că ai un PC de generaţie veche(că altfel nu instalai Xp), deci gamming-ul iese din calcul recomand să renunţi la Windows Xp.
Poţi folosi cu succes şi alte sisteme de operare legale, necomerciale şi gratuite în gen Oppen MAC, GNU Linux sau de ce nu Free BSD. Poţi face orice pe ele mai puţin gamming Microsoftist(jocuri comerciale ce depind de directX).O să vezi că totul va funcţiona din prima fără să mai pierzi timpul instalând drivere(vor fi gata instalate) aplicaţii( orice sistem alternativ are deja aplicaţii de bază incluse, cum sunt browser de internet, player audio-video, editoare de text, suite office,( şi la unele chiar şi codecurile cu sursă închisă în gen flash player java, etc) etc). Succes