| Username18384819483 a întrebat:

După cum știți mai este puțin și o să ne luăm adio de la Windows 7 și vreau și eu sa știu mai in detaliat ce trebuie sa fac, că am auzit pe la niște prieteni că trebuie sa îmi pun Windows 10 ba că nu trebuie.
EXPLICAȚI-MI VOI CE TREBUIE SA FAC VA ROG!
CEL MAI BUN RĂSPUNS O SA PRIMEASCĂ FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Mdrăgan a răspuns:

Windows 7 v a fi terminat deoarece nu o sa mai ai suport de la Microsoft(nu mai primesti update uri, etc)
poti sa iti instalezi Windows 8 sau 8.1, deoarece Windows 10 consuma ft multe resurse, si mai bine fac upgrade la windows 8/8.1 si dupa la 10
Multa bafta!

| Username18384819483 explică (pentru Mdrăgan):

Păi la mine în oraș e un tip care se ocupa cu PC gen poți sa te duci dacă vrei sa te joci, și se ocupa și cu reparații și chestii de genu!
Sa bag eu Windows 8 sau să mă duc la el?

| Mdrăgan a răspuns (pentru Username18384819483):

Du te la el, daca se pricepe
daca te am ajutat, poti sa imi dai funda

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Microsoft nu o sa iti mai dea update-uri, versiunile noi de aplicatii nu o sa iti mai mearga, jocurile noi aparute nu o sa mai fie compatibile cu windows 7 si o sa trebuiasca sa treci pe windows 8.1 sau 10 daca vrei sa functioneze totul ok.

Nu e chiar asa sperietoare windows 10, pe configuratiile noi chiar functioneaza ok, probleme mai apar pe configuratii mai vechi.