| Adryan28 a întrebat:

Este chiar necesar sa las windows update activat? Si daca il las activat si isi cauta actualizarile si le instaleaza mi se umple partitia c. Si pedeo-parte l-as lasa pentru ca imi arata adica ma avertizeaza: "Your computer might be a risck" ceva de genu. Spuneti-mi ce sa fac sa dezactivez windows update sau sau sa-l las activat?

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Daca sistemul tau de operare este cu licenta(adica l-ai cumparat tu din magazin sau l-ai primit odata cu compul/laptopul), al poti lasa sa-si faca updat-urile de care are nevoie, daca nu este cu licenta si este de pe net luat sau de la preteni, nu-l lasa sa-si faca nimic de capu lui, o sa fii nevoit sa faci reinstalare de sistem! Succes!

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

E recomandat, nu necesar sa-l lasi activat. Il poti dezactiva.
O zi buna! happy

| JaJe a răspuns:

Este recomandat sa-l lasi deschis! dar ATENTIE!
Daca nu ai windows-ul original nu descarca update-ul KB971033! ascunde acel update! daca il descarci, iti va aparea ca windows-ul nu este genuine, adica nu o sa-ti mai mearga multe aplicatii cum ar fi task manager sau regedit, si cand pornesti windows-ul apare mereu 10.9.8. 1 Register later bla bla.

In rest, nu iti face probleme!

| alex2009 a răspuns:

1 Esti obligat sa il dezactivezi daca nu ai windowsul original ca sa nu ai parte de alte surprize mai rele. Daca este original este decizia ta daca opresti updateul nu ai mai nimic de pierdut daca il opresti.

| DakotaRoyse a răspuns:

Dezactivează-l, că oricum el doar te freacă la cap să-şi facă update, dar nu o să se întâmple nimic dacă nu-şi face. Şi faza cu "might be at a risk" sau aşa, nu e nimic interesant. Ce risc să fie dacă nu faci update? Niciunul.

| Adryan28 explică:

Windowsul meu este cu licenta. Pentru ca mi la dat un coleg de pe cd lui original adia a facut o copie si mi-a dat si parola pentru activare. Si ca sa activez windowsul dupa ce l-am instalat imi arata mereu sa trimit la Microsoft adresa de email, strada, tot ca sa se activeze. ce inseamna asta? Este cu licenta sau nu?

Răspuns utilizator avertizat