| Cumintzel a întrebat:

eu sunt la un profil electro si as vrea sa ma transfer la un profil matematica-informatica din al 2 semestru din a 9 si primul semestru l-am terminat cu media 8.42 si am sanse foarte sigure ca o sa ma pot transfera la matematica-informatica dar parintii mei spun ca nu o sa fac fata pentru ca ii este o etapa foarte mare sa merg de la electro la mate-info. voi ce credeti? si cum as putea sa ii conving pe parinti ca o sa fac fata si sa ma lase? dau fundita. va rog sa ma ajutatipuppy dog eyespuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Gabriello02 a răspuns:

Nu conteaza media primul semestr ci media cu care ai absolvit anul anterior(daca esit in clasa 10, 11, 12), daca esti in a 9-a conteaza doar ca media ta de admitere sa fie cel putin egala cu cea a ultimului admis.

| Patrick0Star a răspuns:

Pai poti sa le spui ca nu te avantajeaza profilul la care esti acum...Ca iti place matematica si ca acolo vrei tu sa ajungi.
Cred ca poti sa intri cu 8.42. oricum, mult succes!

| Cumintzel explică:

Dar voi credeti ca pot face fata la mate-info cum sunt la electro si dupa aia merg la un profil direct greu? ca parintii mei din cauza aia nu ma lasa...sad? :d

| Gabi20CM a răspuns:

De obicei parintii vor sa auda planuri facute pe viitor. Spunele ca vrei sa mergi la o facultate care necesita profilul mate-info. Spunele ca acolo vei obtine rezultate bune si te va ajuta pe viitor cand vei fi la facultate.