| HelloKitty88 a întrebat:

Ieri, doi "indivizi" de la RDS au venit sa imi instaleze netul pentru ca, compania de la care aveam net a fost cumparata de acestia -.-". Bun... totul bine si frumos.Eu am 3 calculatoare in casa si am observat ca nu pot sa intru pe net... merge numai la calculatorul principal ( care nu este al meu ). Cum pot face sa mearga netu ` ca altfel ii strang de gat pe respectivii care au venit si ne-au instalat netu` doar de bibelou, sa ne uitam la el angry

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Dar NETul functiona inainte sa apara cei doi "indivizi" de la RDS pe toate 3 PCuri? :/ Ai un router sau swich in casa instalat?
Conectarea la internet prin RDS functioneaza cu user si parola.
Daca aveai router, indivizii de la RDS ti-au connectat NETul doar pe un PC ceea ce inseamna k au scos cablul principal de NET din router si l`au lasat connectat doar la PCul principal laughing
le-ai zis ca ai 3 PCuri in ksa si vr. sa folosesti NETul pt.toate 3 PCuri? big grin

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai si cum s-a facut instalarea? Probabil trebuie sa faci niste setari noi la router, atita tot.

| jhonny999 a răspuns:

Contacteaza pe cei de la RDS si vezi ce conditi iti vor pune pentru a oferi conexiune la toate cele 3 PC.Cit despre trecerea conexiuni de la PC care ruleaza pe net la un alt PC nu ar trebuie sa fie nici o problema, suni la ei si dai Mac-ul palci de retea de PC tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat folosesti un router daca merge la unul trebuie sa mearga la toate

| HelloKitty88 explică:

Eu in oras nu mai am vreo alta retea de internet decat Canal S care nu stiu cat de bun e...

| SnakeDarius2000 a răspuns:

Ma schimbati netul eu am avut TrendNet si a mers perfect.