| DonyHD a întrebat:

imi puteti spune si mie care televizor este mai bun PLASMA, LCD sau LED si care tehnologie este mai ieftina? mersi funda+voturi

15 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Plasma nu mai exista. LCD sau LED inseamna acelasi lucru, tot cristale lichide sunt, LED-ul este mai nou. LED-ul este si el de mai multe tipuri... in fine cel mai bun este OLED-ul :) Si din cate stiu doar LG a scos pe piata pana acum OLED, dar si Panasonic a anuntat un model de serie la inceput de 2016 la CES: Cel mai bun, fara sa conteze pretul? Sunt si modele ce costa 120.000 de dolari, chiar nu conteaza pretul? Cele mai bune televizoare smart 4K si 8K ale anului 2016 lansate la CES, le gasesti prezentate aici: http://televizoaresmart.ro/......panasonic/

| SouLIce a răspuns:

Lcd deja a inceput sa devina o raritate, plasma este foarte scumpa dar este buna imaginea pe o plasma
La ora actuala led-ul este cel mai la moda si cel mai folosit pe tv-uri
Deci parerea mea este sa alegi led pentru ca consuma foarte putin si imaginile sunt destul de ok dar depinde si de panel

| Lynnfield a răspuns:

La culori este bun plasmă, LED consumă puţin curent, cel mai ieftin de cumparat este LCD.

| Treistariustar a răspuns:

Plasma am observat ca se vede mai bine http://bit.ly/1vbgIhN

| ciotori a răspuns:

Plasma clar!

| 7uPCR7 a răspuns:

Parerea mea este plasma!

| Mijaiche_Alina-Andrada_1998 a răspuns:

Pai, e clar ca LED-ul e mai bun, imaginea e mult mai clara si consuma mai putin, fata de plasma sau LCD care nu-s asa de bune, dar cel mai ieftim e LCD sau PLASMA, in frunctie de magazin.
LED-ul o fi el mai scump, merita, sa iei ceva si sa te tina toata viata e ceva, daca iei ceva, sa iei ceva bun.
Sper ca te-am ajutat.
FUNDA?

| AlexandruCool a răspuns:

Salut iti recomand Plasma sau LCD deorece nu sunt nici scumpe si pe de alta parte, nu poti sti, la nervi poate arunci cu ceva in ecran, este posibil sa u se sparga.La televizoare LED ecranul e subtire si foarte sensibil si la orice obiect ascutit de exemplu un creion se fisureaza. Este posibil si daca apesi tare cu unghia sa se sparga.
M-am cam lungit cu vorba si am uitat ce e important.
RECOMANT PLASMA SAU LCD.

| WORTEX a răspuns:

Televizoarele cu tehnologie LED pentru ca au o durata de viata mult mai mare decat cele LCD. Un LCD are o durata de viata de aproximativ 5 ani daca il lasi pornit continuu iar cele LED au o durata de viata de pana la 20 de ani fara oprire. LED-urile (Light Emitting Diode) sunt create pentru porniri si opriri dese. Chestia este ca sunt mai scumpe dar au un consum de energie redus fata de LCD. Am invatat la scoala. Citeste asta pentru mai multe informatii: http://www.myblog.ro/televizor-lcd-sau-led-care-este-diferenta/. Bafta!

| Mall_Pall_1992 a răspuns:

Eu recomand modelul 32h5500 de la Samsung, vezi detalii aici http://televizoareieftine.ro/samsung-32h5500-led-smart-tv/

Ca idee, e cel mai ieftin smart tv cu multe dotari de top!

| Mall_Pall_1992 a răspuns:

Vezi aici o lista cu review-uri la orice model, citeste atent(a) si alegerea iti va apartine. Asa e cel mai bine, nu ce aleg altii. http://wtm.ro/televizoare/

| Anamaria0022 a răspuns:

LED sunt cele mai bune
http://bit.ly/2cBUfG7

| Starzaker a răspuns:

LED. De ce? Consuma mult mai putina energie, este mult mai placut ochiului, durabilitatea este mare, o calitate video superioara, de asemenea este cea mai noua tehnologie happy deci fara dar si poate deocamdata LED este cel mai bun.Ca si pret cred ca LCD este mai ieftin..este si normal datorita pierderii clientilor + o tehnologie deja comuna pentru clienti.

| Ignorama a răspuns:

Cauta pe www.eMag.ro ai acolo pretul produsului + detalii.