| Alberto9065 a întrebat:

În câte FPS-uri ar duce acest PC jocurile: CSGO, GTA V, Fornite și altele?
PC: https://m.emag.ro/......DL99TFBBM/

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

GTA V ( Pe ecran 1440p ) :
-45 fps pe low
-30 fps pe high
-25 fps pe very high

CSGO : 60+ indiferent de rezolutie si de setari video

Fortnite ( rezolutie 1440p ) :
- 50 fps pe Low
- 30 fps pe High
- 25 fps pe Very High

*Nota : Valori calculate in functie de cerintele jocului si rezultatele individuale ale componentelor la benchmark. Rezultatele reale pot fi diferite

| Alberto9065 explică (pentru PainTech):

Atunci îmi poți gasi un PC la 2000 lei mai bun? Dacă ai timp

| PainTech a răspuns (pentru Alberto9065):

Raportul pret/calitate este foarte bun ( mai ales acum, la reducere). Nu am timp momentan sa caut, dar daca gasesti altceva o sa te ajut!
O zi buna!

| EusebiuPWN a răspuns:

Gta5 pe setarile default 60-70+ fps.
Fortine pe o combinatie de setari medium si high 60+ fps.
CSgo e bazat pe procesor, asa ca o sa-ti mearga chiar binisor.

Ca idee, placa video e slaba. Poti sa cauti pe Youtube i5 3470 1030 ddr5.

| Alberto9065 explică (pentru EusebiuPWN):

Atunci îmi poți gasi un PC la 2000 lei mai bun? Dacă ai timp.

| PringAloe a răspuns:

Eu am un Asus i7 6700hq, 8g ram, gtx 950M 4G, si in fortnite la very high 1980x1080 merge cu 40 fps, cs:go nu stiu dar pe 1.6 trecea cam la 300fps