| anonim_4396 a întrebat:

intrebarea asta e legata de HTML, daca nu stiti ce e aia nu va obositi sa cautati pe net raspunsuri. Deci am o imagine gen buton, facuta in link, o am facuta frumos cu on mouse over si out si vreau sa o fac si ca atunci cand dai click pe ea sa se schimbe imaginea. Idea e sa se schimbe in momentul in care am apasat butonul, nu dupa ce am dat drumul; onclick nu functioneaza pentru ca schimba imaginea dupa. Daca stiti cum as putea face asta doar in css sau cel mult si java scripting, dar nu in php sau altceva de genu pentru ca stiu ca la php trebuie sa ai si un client si conteaza sa fie instalat si server-side, si eu vreau sa folosesc un serviciu de hosting gratuit, si nu il am nici client side.

Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

Pe php poti folosi xampp pentru a exersa
si ce zici tu fa ceva cu a:hover in css sau in javascript dupa exemplul asta http://www.w3schools.com/js/tryit.asp?filename=tryjs_events_mousedown

| anonim_4396 explică (pentru InVisible99):

Merci mult am folosit onmousedown="src='numepoza.png' " ai funda!

| InVisible99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foloseste siteul ala o sa te ajute mult