| AmxMod a întrebat:

Intrebarea asta este pentru cei care au facebook-ul securizat.
Stiti ca cand aveti facebook-ul securizat, si cand cineva s-a conectat pe facebook vostru de pe un alt dispozitiv va apare mesaj pe telefon, in care scrie ceva de genu ca v-ati conectat pe facebook de pe un alt dispozitiv si la gata apare si un link, intrebarea este, in linkul acela ce apare?
Am auzit ca in link, apare adresa unde sta el si de unde s-a conectat respectivul pe facebook, este adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Iti vine mesaj si scrie ca cineva s-a conectat pe facebook de pe dispozitivul cutare si scrie numele dispozitivului. Apoi in link daca intri iti scrie la ce ora la ce data si iarasi de pe ce dispozitiv s-a conectat persoana dar nu iti da informatii despre persoana. Tu deja iti dai seama daca tu te-ai conectat sau nu si mai departe in link te intreaba daca ai fost tu, daca nu ai fost tu dai click pe "nu, nu am fost eu" si iti da niste masuri de securitate de genu" schimbb-ti parola"succes sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Stiam "ca cand" ai facebook-ul securizat, iti vine mesaj pe telefon, dar nu sunt sigura daca iti vin date despre respectiva persoana care se conecteaza.In schimb, stiu ca-ti apare ora si data, iar aici trebuie sa stii.Doar stii si tu cand te conectezi pe facebook.
Pa!

| cornelpadure a răspuns:

Îți apare doar ora și data și dispozitivul de pe care s-a făcut conectarea.