| Christoo a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o parere?
As vrea sa-mi iau un telefon, dar nu stiu care.
Nokia N9 sau Samsung Galaxy Nexus?
Avantaje? Dezavantaje?
Funda!big grin

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Raspund simplu, galaxy Nexus. rapsund complex: de ce, pai Nokia are un os mort, fara aplciatii fara nimic, apoi Nexus e dualcore, vs singlecore, imagineaza-ti si performanta. Ecranul e mai bun la Nexus. Eu sincer, mai totul vad favorabil la Nexus, mai putin design-ul, acolo e o chestiune de preferinte.

| angelicsin a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3398&idPhone2=4219

uite o comparatie intre cele doua ca specificatii... dar sincer cred ca ar trebui sa mergiu cu Galaxy Nexus

| angelicsin a răspuns:

Avantajele si dezavantajele o sa iti fie clare in lista de specificatii. dar hai sa iti pun si parerea mea. N9 nu are atat de multe aplicatii la dispozitie precum android-ul si nici comunitatea nu este atat de mare. Nokia sunt stiuti pentru a face telefoane tapene dar N9 si N900 un alt exemplu sunt indreptate mai mult spre ""tocilari"" ca sisteme de operare so cred personal ca Androidul ete mai Fun de folosit doar pentru ca are mai multe obtiuni de personalizare si sute de mii de jocuri si aplicatii ntraznet gratis... si oricum dand ca sunt in aceeas gama de pret Galaxy Nexus este mai puternic in HardWare deci merita mai mult banii