| ZexyZek a întrebat:

Ma puteti ajuta? vreau sa sterg totul de pe calculatorul meu am Windows 7 ultimate.
Va rog daca puteti sa imi spuneti pas cu pas ca nu prea ma pricep
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Dar de ce vrei sa stergi totul? Ca sa instalezi alt windows? Daca da, atunci nu va fi nevoie. Cand ajungi in setupul windows-ului ai optiunea "format" prin care poti formata toate partitiile.

Daca vrei sa stergi doar totul in afara de windows, pur si simplu intri in Control Panel - Uninstall a program, si dezinstalezi absolut tot ce e acolo. Dar ai grija, ca vei dezinstala ABSOLUT TOT, inclusiv driverele. Ce ramane pe partitii dupa toate dezinstalarile pur si simplu stergi cu Delete.

| ZexyZek explică (pentru miTzuliK93):

Pai uite ce e eu am o tona de virusi pe calculator si vreau sa il fac nou nout fara nici o aplicatie fara nimic. poti sa imi spui si ce inseamna ''partitiile''?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru ZexyZek):

Partitiile sunt acele locuri unde instalezi tu windows, jocuri, programe, etc. Este o unitate a hard-diskului. De exemplu, C este o partitie in care se instaleaza, de obicei, windows-ul.

Si apropo, daca vrei sa-ti faci PC-ul 'nou-nout', avand in vedere ca ai si virusi cu tona pe el, iti recomand puternic sa-ti reinstalezi windows-ul. Nu e dificil, dar mai bine cheama pe cineva care se pricepe sa o faca.

| ZexyZek explică (pentru miTzuliK93):

Ok mersi ca mai lamurit cu partitiile.
tu nu ma poti ajuta? sa imi spui pas cu pas?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru ZexyZek):

Cu placere.

Ba da, dar ar fi dificil, mai ales daca nu am eu in fata sa vad totul. Mai bine cheama pe cineva. E cel mai sigur. tongue

5 răspunsuri:
| DarthKiller a răspuns:

Daca vrei sa stergi ceva, descarcati programul RevoUninstaller.E usor de utilizat