| Hppy a întrebat:

mi-am facut un calculator pe piese si vreau sa stiu daca imi trebuie vreo piesa in plus pentru a putea prinde internet prin cablu sau wireless, am router.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pentru internet prin cablu nu-ti mai trebuie nimic, are placa de baza incorporata in ea placa de retea. Daca vrei sa prinzi si wireless si sa ai net prin semnal, un AP ( access point ) de camera pana in 30-40 lei, ti-ar fi de ajuns. Ma refer la unul de asta : http://profitshare.ro/l/781909
Bft! :)

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Placa wireless

| QuickSilvers a răspuns:

Salut. Un cablu UTP de la router la PC. Daca vrei neaparat Wireless pe PC, poti pune o placa de retea Wireless pe PCI sau pe USB.