| blacke a întrebat:

mi-am luat un ceas de mana cu led si nu stiu cum sa reglez ora. se vede ora doar cand cand apesi pe el, iar pe margini n-are nimic, niciun buton. ofer fuunda

1 răspuns:
| Zartbitter a răspuns:

Dacă nu ne dai detalii despre producător sau model, nu prea avem cum să te ajutăm.

În general, dacă ecranul funcționează ca un buton (apeși pe el ca să vezi ora) atunci probabil tot ecranul este butonul cu care reglezi ora.

Încearcă să-l ții apăsat timp de o secundă. Nu apăsa foarte mai tare decât în mod normal, dar ține-l apăsat mai mult timp. Ar trebui ca cifrele să clipească și să ai posibilitatea să crești ora sau minutul cu o apăsare scurtă, iar cu o nouă apăsare lungă să schimbi din oră în minut, de exemplu.