| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Mi-am luat un televizon cu ecran plat de la Flanco, si vreau sa conectez unitatea la el, ca sa fie ca un monitor, dat am vazut ca nu are port pentru cablu de monitor, are doar 2 cercuri in care scrie la una Audio si la cealalta scrie Video.
Cum pot cupla unitatea la el, trebuie sa cumpar placa pentru pc sau cablu?
Dau funda

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, deci in primul rind ti ai luat televizor, nu televizon, si cele 2 cercuri cum le zici tu, sint mufe RCA, ca să i ti conectezi unitatea la televizor ai nevoie de mufă hdmi, că altfel nu ai cum să treci semnalul, din placa video in televizor.M ai uită te atent in spatele tv ului, că sigur există mufele hdmi, sau dacă nu caută in cartea lui tehnică.Ce marcă e televizorul, dă si tu detalii.

| SorinTudor a răspuns:

Prin hdmi

| manuel72 a răspuns:

Esti sigur ca nu are alte intrari pentru cablu de monitor? In meniu are optiunea de a lega un pc? Din ceea ce spui nu stiu daca merge ca monitor, eu am 2 televizoare led destul de recente dar au mufa pentru cablu monitor.

| D3letrix a răspuns:

Iti trebuie cablu hdmi dar ma indoiesc ca pc-ul tau are un port de hdmi.