| oMaNe4 a întrebat:

Salut TPU,nu mai pornește pc deloc,led-urile de pe placa de baza sunt pornite,apăs pe buton și nu pornește deloc,am încercat orice,am tras cablu din el l-am lăsat o oră degeaba,am încercat să-l pornesc cu șurubelnița pe pinii de pornire,am făcut cam tot ce știam,menționez ca a intrat în standby,și mi-a mai făcut probleme acum câteva zile,a intrat în standby și nu mai pornea i-am tras cablu de sursa l-am lăsat puțin și a pornit, problema este ca acum nu mai pornește absolut deloc

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Îți spun că technician IT asta poate fii cauzata de = de hard disk,memorie RAM,placa video, bios, procesor, in majoritatea cazurilor e o singura cauza, nu lucra cu el fiind în curent, descărcate electrostatic mereu

| oMaNe4 explică (pentru RAY):

Am încercat să-l pornesc și fără placă video, am scos și plăcuțele RAM pe rând, chiar nu pot să realizez ce are efectiv

| RAY a răspuns (pentru oMaNe4):

Decontează hard disk ul

| RAY a răspuns (pentru oMaNe4):

Când e de la RAM e ecranul negru și da bipuri

| oMaNe4 explică (pentru RAY):

A pornit până la urmălaughing)

| RAY a răspuns (pentru oMaNe4):

A auzit de mine

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ori mergi la un service cu el, ori îți cumperi unul nou.

| RAY a răspuns (pentru gabicoo):

Nu e ceva grav, câteodată și componentele intra in conflict, eu cred că e doar vorba de un ssd

| popapopica a răspuns:

Acum va trebui sa-l duci la un service. Probabil l-ai stricat cu surubelnita.

| RAY a răspuns (pentru popapopica):

Cum să îl strice mă cu șurubelniță, ia făcut un reset de bios