| Rodii a întrebat:

puppy dog eyes. Am o problema cu PC`ul meu.sad. Si nu stiu cum sa o rezolv.Deci..cand il pornesc imi apare..defapt nu`mi apare mare lucru.:\ Ii ecranul negru..si cam atat.:/..Nu stiu ce sa fac cu el.mi s`a zis ca poate ar trebui reinstalat windows`ul daca e asa. puteti sa-mi dati niste link`uri sa vad cum se face? happy Multumesc!:*.Dau funda celui care ma poate ajuta.winking.

5 răspunsuri:
| LoLiPoP101 a răspuns:

Du-l la un centru de specializare sau la service.

| DLeonard1998 a răspuns:

Daca dai specs al PC-ului si daca ai putea face o poza cu telefonul sau ceva sa vedem si noi cum arata poate te-as putea ajuta ah apropo ce windows ai?

| Andaw a răspuns:

Mie de fapt am intrat pe un site si spunea ca hahahah, acum ca esti sub presiuena mea nu poti da nixi x, nici nimic... Am inchis si nu mi se mai deschide deloc. Lasal putin si aspira...sau s-a ars placa video.

| Theseus a răspuns:

Windowsu` nu-i greu de instalat trebuie doar sa urmezi pasii (scrie p`acolo chestii in engleza)(la XP)
Intai trenuie sa stergi tot de pe hard apoi dupa asta creezi local disk-urile(de obicei se fac 2 ca sa nu ingreuneze pc) apoi pe 1 din ele se formateaza.Astepti asta astepti sa se copieze niste fisiere de pe CD cu windows sia apoi instalarea ppzisa a windows-ului(aici trebuie sa dai cateva "NEXT-uri" si sa bagi codu` de la windows)
la final instalezi driverele si gatahappy
Bafta(stiu ca nu am explciat calumea dai greu cand esti fata'n fata happy )
P.S. Poti ruga pe cineva sa ti-l instaleze si sa te uiti atent cum face el happy

| Ioonela a răspuns:

Buna! Asa mi s-a intamplat si mie. Nu se mai deschidea, adica unitatea facea zgomotul ala de il face de obicei dar nu se aprindea, ecranul ramanea tot negru. La mine a fost placa de baza arsa sad. Cel mai bine ar fi sa il duci la un centru de reparat calculatoare. happy