| Cristian7991 a întrebat:

peste o saptamana maxim doua o sa imi achizitionez un telefon dar nu sunt sigur ce sa aleg intre un S3 sau Note2. Ambele imi plac. Rog ca raspunsurile sa fie motivate. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Detin modelul Samsung Galaxy Note 2 si sunt extrem de multumit de el.
Singura problema care apare, probabil in timp este discomfortul cauzat de marimea gadgetului.Un display de 5. 5inch este destul de mare crede-ma.
Galaxy S3 este mai putin performant da nu cu mult. Diferenta dintre cele doua dispozitive se observa foarte greu, probabil ca nici nu iti dai seama.Am comparat telefoanele personal si mie asa mi s-a parut.
Oricum, daca marimea nu conteaza recomand Galaxy Note 2.
Dar de ce mai astepti, sau ai putea sa-ti achizitionezi un Galaxy S4 care este ceva mai bun decat Note 2.Ai putea sa mai astepti pentru Note 3, care apare la toamna potrivit zvonurilor si care ar putea fi mai mare...mult mai mare,(ceea ce mie nu mi-ar face placere daca l-as detine).

| Cristian7991 explică (pentru Danişor):

Multam

| tteo91 a răspuns (pentru Danişor):

E mai performant s3 ca note? eu nu cred asta. adica da, e mai performant la camera ca are mai multe prostii, dar tot 8mpx au aman2. deci note2, are quad core 1600 mhz, s3 quad core 1400 mhz, note 2, 2gb ram, s3 1gb, si tot asa, pana si la baterie e mai bun note 2. singura problema e cum ai zis tu, marimea, si daca il pui sa astepte si dupa note3, ala o sa aiba 6 inch, deci e ca si cum ti-ai lua tableta.

7 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

N-ai pentru ce big grin

| Cristian7991 explică (pentru Danişor):

Dar are loc in buzunar la blugi

| Danişor a răspuns:

Din pacate nu.Dar este un super telefon

| Cristian7991 explică (pentru Danişor):

Multam boss te-am lasat pa.

| coztel5437 a răspuns:

Eu zic note 2, chiar daca am s3