| TOoORex a întrebat:

.. Problema este ca peste cateva zile voi achizitiona un IPhone 4S. am observat pe youtube ca daca il scapi pe asfalt se strica repede. Eu vreau sal pastrez nou adica sa nu zgarii ecranul sa nu-l murdaresc... Cum sa il pastrez ingrijit?

Răspuns Câştigător
| nurckye a răspuns:

Husa de silicon pentru carcasa si margini. Folia sa nu o dezlipesti si mai cumpara alte foli de rezerva ( nu sunt scumpe)

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu-l scapa, foloseste o husa si nu-l freca in miini toata ziua buna-ziua ca sa te simti mare flecustet ca ai aifon.

| greatLOL a răspuns:

Salut.Cumpara-i o husa de silicon.Pentru ecran, nu-i dezlipi folia protectoare de pe ecran.Fii atenthappy Eu am avut IPhone 4S si l-am scapat si e gata(mort) acum am Galaxy SII

| avioane a răspuns (pentru greatLOL):

Esti mai multumit de galaxy S2? eu sunt nehotarat ce sa aleg intre 4s si sgs2? ma poti ajuta si pe mine te rog!?

| greatLOL a răspuns (pentru avioane):

Da:X e foarte rezistent si performant.Am sa-mi cumpar un Samsung Galaxy Note

| avioane a răspuns (pentru greatLOL):

Si in afara de rezistenta, se misca mai bine? touch-ul cum este? care sunt diferentele cele mai mari care le vz tu?

| AlexTroll a răspuns:

Pai e destul de usor poti cauta pe net husa din aia rezistenta la socuri, iei folie pentru ecran pentru a nu se zgaria...dar in principal cauta o husa buna sau din aia de cauciuc care se pune in jurul telefonului. sper ca te-am ajutat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il pui in vitrina si te uiti la el din cand in cand ori esti atent cand il folosesti si nu il pocnesti de asfalt.

| Anony123 a răspuns:

Pai ai grija de el, nu il scapi, in fiecare zi il stergi...nu il scapilaughing...acum depinde si de tine.

| Marina011 a răspuns:

Sa al ti intr-o husaa care si aaia sa nu zgarie :X

| Jeniul87 a răspuns:

Iti cumperi o husa din silicon uite aici http://www.okazii.ro/iphone/iphone-4/husa-silicon-iphone-4-a54137303 si nu vei avea nici o problema, Fundaa?

| Pisi126 a răspuns:

Iti cumperi o husa pentru marimea lui, o batista speciala de sters, servetele speciale de sters ecranul(la electronice:calculator, televizor, telefon...)si un sprei de sters praful de pe electronice(special). Toate le poti gasi la Altex. Sper sa gasesti.

| ßíïì a răspuns:

Cred ca sunt cea mai in masura sa iti raspund tina d conta ca am si eu IPHONE 4S. Iti pui folie pe fata si pe spate(chiar daca il scapi doar se zgarie folia, dar acesasta se poate inlocui). Iti iei neaparat bumper de silicon nu de plastic si sa nu il scoti niciodata. Acum depinde daca e alb trebuie cu o carpita pe margini curatata folia, dar dace e negru nu ai grija asta. Il stergi zilnic si va fi curat.
Daca vrei sa iti zic mai multe despre ingrijirea dar cat si despre aplicatiile lui ma poti contacta pe mess: humureanubianca@yahoo.com sau pe facebook: Biianca Biby
Cu siguranta iti va placea unii sig ca Galaxy S2 sau S3 sunt mai bune dar nu e asa.

| Victor6 a răspuns:

Bravo pentru achizitie si cum spuneam pentru ecran ar fi bine sa ai o folie protectoare iar pentru capac o husa din silicon sunt foarte rezistente si amortizeaza caderea asa am si eu si mi-a picat din mana si nu a patit nimic.
Bafta...