| Piotr23 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un laptop Acer Aspire E5-571G cu Intel Core i3-4030 1.9 GHz, nVIDIA GeForce 840M de 2 GB, 4 GB memorie RAM si 500 GB HDD.
Atunci cand il pornesc (tin sa specific ca am instalat Windows 7) inainte sa apara acea imagine cu "Welcome", mi se face ecranul negru timp de 1-2 minute. Intrebarea mea este de ce porneste asa greu? sad
Cel mai bun raspuns primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| silviuemilian13 a răspuns:

Incearca o defragmentare cu programu acesta: http://www.filehippo.com/download_easeus_partition_master_home PS: defragmentezi toate partitiile!

| Piotr23 explică (pentru silviuemilian13):

Mersi mult! happy

| silviuemilian13 a răspuns (pentru Piotr23):

Merge acum. nu? Mersi de Funda happy!

3 răspunsuri:
| Płotr a răspuns:

Mda... laptopurile care au harisk hdd pornesc mai greu, daca vr sa ai performanta la aprindere pune laptopul pe modul sleep.