| Supremejordannike2004 a întrebat:

Se poate clona windows-ul prin aceasta metoda? https://www.youtube.com/watch?v=v6IApfYEXZU. Ce ziceti despre aceasta metoda?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce nu s-ar putea? Eu am un EaseUs ToDo Backup Workstation cu licenta de vreo 10 ani cred si isi face treaba foarte bine. Fac backup din cand in cand la SSD, ca am o gramada de chestii instalate si nu am nici cel mai mic chef sa le pun din nou in ordine daca e ceva. Imaginea are vreo 40 GB si o tin in Digi.Cloud.winking

| Wr3nch a răspuns:

Arata a pierdere de vreme. O instalare de la zero e cea mai buna alegere.

| halogen001 a răspuns:

E o metoda foarte buna care are avantajul ca reduce timpul de instalare a windows-ului cu tot cu aplicatii si pastreaza totul asa cum a fost. Se schimba doar un hard disk cu altul, fara a pierde vremea cu instalarea softului. Cine are windows-ul mai sarac, cu un numar mic de programe instalate sau cine are timp mult sa instaleze zeci de aplicatii sau cine are un windows prea incarcat cu lucruri inutile, evident ca prefera o noua instalare a windows-ului.

| marinaru777 a răspuns:

Daca tot ai windows ul ii faci cu poweriso o imagine apoi o scrii pe alt dvd.