| CristiAndrei28 a întrebat:

spuneti-mi si mie care e diferenta dintre un laptop home si unul multimedia va rog.

Răspuns Câştigător
| SorinTudor a răspuns:

Pai nu sunt multe diferente doar placile video si procesoarele sunt mai puternice la cele multimedia ca sunt gandite sa mai suporte si cate un joculet nu foarte pretentios pe cand cele home sunt gandite mai mult pentru office/browsing. Am vazut ca Asus pune aproximativ aceleasi procesoare pe cele home si multimedia dar se schimba seria procesoarelor adica la Home ai procesoare Celeron, Dual Core si din seria Inside (i3, 5,7) mai slabute ca si frecventa (probabil pentru a fi economice si sa prelungeasca bateria)...