| AnOnImOuSMIC a întrebat:

spuneti-mi va rog care este cel mai bun antivirus pentru PC anume la Windows XP.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand avast! free, il gasesti pe site-ul oficial si pe alte site-uri.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incepand de maine, XP nu mai primeste update de la Microsoft asa ca, orice antivirus pui, in maximum o saptamana nu mai are nicio valoare.
Iti recomand sa instalezi W7.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu zau? Si daca sistemul nu suporta w7, ce facem?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne luptam cu balaurii, logic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Sunt foarte multe calculatoare care nu suporta w7.Din cauza ramilor putini bineinteles Eu am 1 giga ram, fix cat cere w7 dar daca daca instalez si mai deschid si google, plus un antivirus activ, se blocheaza. Eu am inteles ca Microsoft nu mai ofera update in sensul ca nu mai updateaza xp-ul.Deci eu daca am xp sp 3, ce sa mai updatez la el? Risc si il mai tin, asat pana fac rost de 2-3 giga ram si sa vad apoi. Dar, repet, sunt forate multe calculatoare care functioeaza cu sd-ri.Asa ca smecheria celor de la Microsoft este sa se arunce calculatorele mai vechi si sa se cumpere altele care suporta windows-uri mai mari. Asta e.Eu unul mai tin xp-ul pana cand ....vad eu.big grin

| Liviu a răspuns:

Depinde de tine.Eu foloseam nod eset 32 mananca cam multi rami dar e ok.Aici nu avem cum sa spunem ca exista un antivirus the best si unu 'low' Fiecare poarta ce ii place si ce ii e mai usor de setat. Poti incerca si norton, avast, kaspersky si multe altele.Scrie pe google 'informatii despre antivirusi' si poti vedea care ofera mai multa protectie si e gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista cel mai bun antivirus.Asta e parerea mea dupa ce am probat mai multe.Un antivirus gaseste virusi ce alt antivirus nu gaseste.Si invers. Eu unul pentru a gasi absolut toti virusii, am descarcat mai multi antivirusi pe un stick de memorie, si cand vreau sa scot absolut toti virusii din calculator, instalez unul cate unul si scanez cu fiecare in parte. Dar, ca sa ai unul pe calculator si sa-ti mearga si usor calculatorul eu cred ca eset nod 32 e cel mai usor.In sensul ca nu manaca din rami prea multi, nu ridica procesorul la maxim si iti depisteaza si sterge virusii in timp real.Eu la windows xp, nici nu il simt. Bineinteles c exista si alti antivirusi buni dar fiecare depisteaza numai o serie de virusi.

| LDCCristi a răspuns:

Cel mai bun ANTIVIRUS pentru Windows XP este Avira free Antivirus.Mananca foarte putin din ram aproape ca nici nu simti plus ca e eficient.Nu exista cel mai bun antivirus. Daca vrea unu sa intre in PC-ul tau, ar intra cu toate antivirusule tale fara problemewinking.