| Tanase_Adi_1997 a întrebat:

stie cineva cum sa imi modez ps2 slimul?
Funda

1 răspuns:
| Made_Self_1995 a răspuns:

Modarea soft are cateva impedimente si anume : nu merg toate jocurile ps2, operatia de scriere a discurilor este mai dificila fiind necesara patch-uirea imaginii iso cu diferite programe in functie de firma producatoare si data aparitiei, nu poate fi executata pe modelele noi PlayStation 2 (SCPH 9000X) care sunt acum pe piata. Singurul avantaj consta in faptul ca aparatul ramane sigilat, ceea ce nu mai conteaza dat fiind faptul ca predecesorul lui (SCPH 7900X) nu se mai fabrica de mult, deci nu mai au garantie.
Folosirea unui Swap Magic Disc are deasemeni cateva inconveniente si anume : necesita aplicarea anevoioasa a dispozitivelor de blocare a unor contacte care de multe ori anuleaza garantia, iar in functie de data aparitiei jocului trebuie achizitionata ultima varianta de Magic Swap. :down:
Ramane in picioare modarea hardware cu modchip intern (recomand Modbo ) in urma careia totul va functiona ireprosabil, fara exceptie : jocuri indiferent de zona de restrictie sau de data aparitiei, filme Divx, poze JPEG, MP3... :coolup: