| ancacristina1985 a întrebat:

stie cineva cum se procedeaza cu garantia produselor de pe VTAMobile.ro?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"GARANTIE

1. Certificatul de garantie al produsului trebuie sa fie insotit de factura fiscala sau bon fiscal si se desfasoara conform legislatiei in vigoare in Romania privind vanzarea produselor si garantiile asociate acestora, inclusiv conform legislatiei in vigoare privind regimul juridic al contractelor la distanta. Acestea tin loc de garantie in cazul cand produsele nu sunt insotite de garantia speciala a producatorului.
2. Produsele cumparate de pe acest site beneficiaza de garantia obisnuita oferita de catre fiecare producator in parte si anume: accesoriile si piesele de schimb au garantie de la 30 de zile pana la 24 luni (dupa caz, este specificat la fiecare produs in parte) iar telefoanele mobile si tabletele beneficiaza de garantie 24 luni.
3.Garantia se ofera numai in cazul in care produsele au sigiliile de garantie intacte (in cazul telefoanelor mobile si tabletelor) si daca produsele nu sunt deteriorate, dezmembrate, rupte, sparte, deformate mecanic sau termic, respectiv nu prezinta urme de lovituri, zgarieturi sau urme de contact cu lichid.
In cazul produselor din categoria "componente" (display, carcasa, tastatura, etc) retur cumparate se va trimite si dovada montarii acestora de catre un service gsm (bon fiscal, factura, nota de constatare defect) pentru ca montarea lor implica cunostinte de specialitate. Pentru schimbarea produselor sau repararea lor este necesara prezentarea facturii de achizitie sau a bonului fiscal.
In cazul unor retururi, costul transportului pentru produsele defecte, de la dvs. catre S.C. VTA S.R.L., va fi suportat de catre dvs., iar returnarea lor, catre dvs, va fi suportata de catre noi.
4. S.C. VTA S.R.L. isi rezerva dreptul de a face modificari si actualizari ale acestor termeni, conditii si preturi fara o notificare prealabila si fara precizarea motivelor. Astfel ca va rugam sa cititi termenii si conditiile de fiecare data cand doriti sa cumparati produse de la noi.
5. In cazul unei comenzi neridicate de la firma de curierat sau posta, SC. VTA SRL isi rezerva dreptul de a inceta colaborarea si de a cere despagubiri.

Orice conflict aparut intre S.C. VTA S.R.L. si clientii sa-i va fi rezolvat pe cale amiabila. Daca nu se reuseste acest lucru, conflictul se va rezolva in instantele de judecata romanesti, conform procedurilor.

Pentru reclamatii privind produsele sau serviciile noastre va rugam sa ne contactati telefonic la 0216370069 sau prin e-mail pe office@vtamobile.ro, persoana abilitata in solutionarea reclamatiilor: Adrian Ionescu."
Sursa: https://vtamobile.ro/termeni-legali.html
big grin