| anonim_4396 a întrebat:

Stit cum se face si daca se poate sa instalez o noua copie de windows fara sa imi pierd niciun program? sa nu o mai iau de la capat cu reinstalare de drivere etc, am windows 8.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ala nu e windows! Se vor rescrie o parte din fisiere, dar daca sunt erori, ele vor ramane! Windows-ul se pune pe curat, nu incalecate unul peste altul! Asta daca vrei sa-ti mearga cm trebuie! Lenesul mai mult alearga!

| mitza1234 a răspuns (pentru K0sti):

Am citit, m-am documentat si spune clar ca acest refresh remediaza unele erori, daca sunt...nu este vorba de lene, am programe si chestii pe care tu nu ti le imaginezi, pentru ca nu sti cu ce ma ocup, de asta spuneam eu, dar in fine...Merci dar nu merci

| K0sti a răspuns (pentru mitza1234):

Tu faci ce vrei, eu ti-am spus ce e bine sa faci! Alegerea iti apartine!

| gelu1970 a răspuns:

In w8 nu poti. optiunea asta o avea windows xp.
de ce nu folosesti optiunea de recuperare ce o ai in setarile de start ale w8?

| mitza1234 a răspuns (pentru gelu1970):

Ms de raspuns oarecum, am cautat si pot sa fac refresh cu un dvd sau usb de windows 8, se pare ca este invers de la 8 se poate face asa, cel putin asa am gasig eu