| xStefan23x a întrebat:

stiti cumva cum se poate impartii un sshd de 1T in doua partitii?(una de 300 alta de 650)

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Il imparti in cat doresti poti

| halogen001 a răspuns:

Daca ai windows instalat, poti folosi http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
Se instaleaza, se porneste si daca nu e partitionat se pot face 2 partitii logice, una de 300 si restul cat ramane.
Daca windows-ul e deja instalat pe tot hardul, restrangi partitia cu windows la 300GB si in restul spatiului faci o partitie logica.
Deca nu e instalat windows-ul, la instalare se poate face o partitie de 300 si de restul alta partitie, iar la nstalare se alege pentru windows partitia de 300GB.
Se poate folosi si un CD sau DVD butabil pentru partitionare tot de la minitool partition wizard.

La instalare windows se alege Custom (advanced) apoi drive options (advanced) si apare posibilitatea sa faci partitii la instalare.
Si direct din windows se pot face partitii cu Disk Management. Daca e o singura partirie se alege Shrink Volume... si dupa aceasta restrangere (probabil la 300GB) se face o noua partitie din restul spatiului.