| CRC98 a întrebat:

Stiti un program de curatare dar foarte bun si combatibil pentru windows 7 32 bit de exemplu Ccleaner sau Smart Defrag 2 si sa fie si foarte usor de folosit!

Funda care imi zice cel mai bun program sa scap de lag (fara sa coste de exemplu Lantency Optimizer 3.0!)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti folosi unealta de curatare, Disk Cleanup, intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools. Tot de aici poti folosi Disk defragmenter, pentru defragmentare.
Si Ccleaner este bun si este si gratuit. De asemenea, tot de la Piriform.com poti folosi Defraggler, pentru defragmentare.

| RaZvaNNeL a răspuns:

Registry Mechanic

| al3xander a răspuns:

Pai ccleaner este cel mai bun (si este compatibil cu windows 7 x86) iar smart defrag este pentru defragmentare (ca sa refaca fisierele fragmentate pentru a fi accesate in mod continuu). iti recomand o suita de utilitare (tuneup utilities) care curata, defragmenteaza, optimizeaza insa este shareware (il poti proba 15 zile de-aici http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/TuneUp-Utilities.shtml )