| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu...tocmai am primit cadou un laptop Dell latitude e5500 dar nu aveam incarcator...in cele din urma mi-am cumparat dar nu imi incarca bateria.laptopul functioneaza in mod AC dar nu incarca...bateria e buna, cand lam adus avea 50% si a tinut vreo 2 ore.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Normal era sa-ti incarce bateria, daca merge lap.te-ai uitat in setarile power option?

| Jipa95 a răspuns:

Ai cumparat acel incarcator pentru acel model? In primul rand este original incarcatorul?

| Joker11 a răspuns:

Normal era sa-ti incarce bateria, daca merge lap.te-ai uitat in setarile power option?

| genus2303 a răspuns:

Nu e original dar e comform parametrilor 19.5v 4.74A de ce sa nu incarce