| Ayimee a întrebat:

happy Urmatoarea mea intrebare esre despre telefonul meu, care stiu ca nu e de ultima ora dar sunt foarte multumita cu el, este un Samsung C3010 si de curand mi-am schimbat reteaua de pe Vodafone pe Orange.problema mea este urmatoarea:nu-mi recunoaste cartela sim sau nu o citeste. Am auzit ca se poate face ceva prin service, dar momentan nu am bani deloc si ma intreb...stiti voi o cale prin care pot rezolva? tongue si daca nu e nici o cale cam cat costa la un service? Fundawinking

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Trebuie decodat!~ el fiind blocat pe reteaua Vodafone! decodarea depinde de la telefon la telefon si de la service la service!~ oricum sub 30 ron nu scapi! trebuie sa intrebi la service cat costa! bafta!

| KodrutZ a răspuns:

Depinde de oras, o decodare n-ar trebui sa fie mai mult de 20 RON.

| Mihai997 a răspuns:

Telefonul tautrebuie decodat, deoarece tu ai cumparattelefonul de la Vodafone si este blocat in aceasta retea. Tot ce trebuie sa faci este sa te duci la un service si sa il decodezi. Pretul este diferi dar cred ca iti va lua in jur de 40 -50 lei