| Cezar23 a întrebat:

Va rog frumos daca se poate sa-miraspunde-ti la o ntrebare! Care este cel mai bun windows 7 am: 4 gb ram, procesor E7500 dual core 2.94 ghz placa nVIDIA geforce 440 1 gb si hard de 500 gb Multumesc de raspunsuri! A-si dorii sa raspunda numai cei care se pricep la pc!

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Daca ai 4 gb ram iti recomand versiunea cu 64 bit pentru ca cea cu 32 bit iti vede doar 3 gb din cei 4
Si apropo,pentru un home user (jocuri,filme,net, mess, facebook, etc), e foarte bun Windows 7 Home Premium, pro si ultimate au mai multe "unelte" pe care le folosesc expertii, care lucreaza in photoshop, c++, enconding, etc

| Cezar23 explică (pentru Me2):

Multumesc am sa aleg homewinking bafta si sarbatori fericite

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Toate merg la fel dar depinde ce vrei sa faci, insa daca pui intrebarea asta iti ajunge windows 7 home basic. difera doar versiunea pentru procesor x86 (32 de biti) sau x64 (64 de biti) pentru ca pe x64 e mai puternic si poti folosi mai mult de 3 GB de RAM (pe 32 de biti functioneaza maxim 3)

| dracu14 a răspuns:

Win 7 ultimate x64, ar fi si pacat pe configuratia care o ai sa nu-ti pui ceva calumea