| Alin003 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti si mie care placa video este mai bune dintre cele doua: nVIDIA 8400 GS 512mb ddr2 64 biti sau ati x1550 512 mb ddr2 128 biti, ambele PCI.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| ICEbalI a răspuns:

NVIDIA
bafta.

5 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Nici una nu sunt bune in ziua de azi crede-ma
joci jocuri pe 640x480 detalii low si tot va sacada (gta iv, cs:go bf3 si altele), strange 400-450 ron si iei una calumea, e alegerea ta

| ICEbalI a răspuns (pentru Me2):

Firma Nvidia este in general e mai buna decat ati. eu am raspuns intrebari.
cumparatul : intr adevar insa asta e partea ll-alaughing
bafta.

| Me2 a răspuns (pentru ICEbalI):

Nu e chiar asa
EX: Nvidia gts 450 si ATI hd 6770 au acelasi pret (putin mai ieftin hd 6770) si hd 6770 e mai buna decat gts 450 cu 15 %+e mai ieftina si consuma mai putin nu cu mult

| ICEbalI a răspuns (pentru Me2):

Tocmai de asta ziceam "in general".