| Petryk89 a întrebat:

va scriu dupa noul meu pc achizitionat astazi format din urmatoarele
procesor-i7 3770k Intel hd graphics 4000
placa de baza-gigabyte ga-z77x-ud3h mSATA virtu gpu
memorie corsair vengeance 8gb [2*4gb]
hdd wd blue desktop 1 tb
ssd Kingston 120 gb
sursa cooler master gx 650 w
dvd rw LG
carcasa aero cool pgsv series vs 3
tastatura a4tech
mouse a4tech
monitor-BenQ gw 2250 hm led hdmi port difuzoare panel va
si acum mai urmeaza placa video, eu m-am orientat spre gtx 650 ti 2gb gddr5 128 bit, cel mai satisfacator raspuns primeste si funda

11 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Hdd,ssd,dvd carcasa tastatura mouse

unii dau prea multe detalii altii deloc

| Petryk89 explică (pentru pozeanimate):

Nu inteleg de ce ai intrat in discutie daca nu ai dat un raspuns?

| SpecialistIT a răspuns:

Ai achizitionat oribil.
Trebuie sa cumperi i5 3570k, Asrock Extreme4, Kingston Predator 2400 si altele de la Mediadot.
Iar sursa pe care ai ales-o e o semi- porcarie, pacat de banii cheltuiti. Uite ce puteai sa iei: http://www.mediadot.ro/......a-3x-molex
Mare pacat de banutii tai.

| Petryk89 explică (pentru SpecialistIT):

De ce Asrock Extreme4 si ce are sursa mea ca nu te inteleg?

| CoMa123 a răspuns:

Sistemul ala merita mai mult decat o amarata de 650TI, eu zic sa te orientezi pe 660 Ti daca te tine bugetul.

| Petryk89 explică (pentru CoMa123):

Deocamdata nu am bani pentru 660 ti, cred ca o sa raman la 650 ti si pe viitor o sa iau ceva mai bun, eu zic ca sistemul meu o sa ma duca ceva timp si nu inteleg de ce DeDeRa imi tot spune ca am achizitionat oribil

| Petryk89 explică (pentru CoMa123):

Sau deocamdata nu cumpar placa video si raman cu cea integrata si mai strang bani si imi iau ceva pe masura sitemului, ce zi?

| Petryk89 explică (pentru CoMa123):

Cred ca totusi m-am hotarat pe aceasta Placa video Sapphire Radeon HD 7870 XT Boost 2048MB GDDR5

| CoMa123 a răspuns (pentru Petryk89):

Da si aia este o placa foarte buna, succes cu sistemul.

| Petryk89 explică (pentru CoMa123):

Dar de gtx 670 ce zici?

| cristiRMD a răspuns:

Buna gtx650 care ai ales-o e buna chiar foarte buna poti sa ti-o pui sau puneti 610m 315m 520mx sunt bune