| Master151 a întrebat:

Vreau sa achizitionez aceasta placa video : http://www.emag.ro/......DVL003BBM/
Si vreau sa stiu daca este buna pentru pc meu (compatibila ), pc meu :
Windows xp, 2gb ram, Numele placii de baza Biostar P4M890-M7 PCI-E,
procesor Intel pentium 4, 3 ghz,.Ce ziceti? Sau tot modelul acesta de placa doar ca, cu 2gb.Ar merge?

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Da, este compatibila. Acei rami in plus la placa video te ajuta doar daca ai un monitor cu rezolutie mai mare gen Full HD, daca ai un monitor mai vechi, placile vor functiona la fel. De functionat, vor functiona amandoua, mai bine iei in calcul sa pui maxim 4 Gb de RAM cat suport placa de baza, acolo ai sa vezi diferenta mare de viteza.

| Master151 explică (pentru Ironwin):

Si placutele de memorie ram trebuie sa fie ddr2?