| bogdannel977 a întrebat:

vreau sa imi comand o placa video nVIDIA gtx650 cu pci express 3.0 si nu stiu daca va merge pe placa mea de baza cu pci 1.6.Placa de baza este P5GC-MX/1333

4 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Va merge cu siguranta.
placa de baza nu este prea bunicica asa cum spune raul, placa video insa este puternica.
versiunile gddr: nu are treaba, placa de baza are specificatii la memoria RAM ddr2 nu are treaba cu memoria RAM a placii video. Cele mai bune oferte de placi video gasesti aici in oferta preturi gresite de la eMAG: http://bit.ly/preturi-gresite

| stroedaniel13 a răspuns:

Te referi la aceasta placa video nu-i asa? http://bit.ly/11Z4i9G

In caz afirmativ, tin sa iti spun ca merge la placa ta video, daca suporta pci-express: indiferent daca e 2.0 sau 3.0

| SpedyKid a răspuns:

Ai ceva șanse destule de mari deoarece ai o placa de baza destul de bunicica. Dar întrebarea este cât va face față. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Alex1234123 a răspuns:

Uita-te la versiunile de GDDR suportate.
Placa ta de baza are GDDR2 sau GDDR3 iar placa aia video e GDDR5.

Probabil sa mearga dar foarte impiedicata, nu este recomandat.