| NONAME113 a întrebat:

Vreau sa imi instalez Android 6.0.1 pe telefon, dar in partitia system am doar 640 mb.Am mai incercat odata asta, dar nu am putut instala gapps din cauza memoriei.Cum pot sa o maresc? E posibil?

7 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai adica vrei sa descarci updates lolipop 6.0.1 pentru tel. Si la urma sa ii dai actualizare?

| NONAME113 explică (pentru itsoft):

Vreau sa imi instalez marshmallow(CYANOGEN 13), dar nu pot sa imi instalez gapps din cauza memoriei vreau cel putin 1 gb pe partitia system

| itsoft a răspuns (pentru NONAME113):

Pai ai formatat si system?

| NONAME113 explică (pentru itsoft):

Nu,deoarece am instalat lolipop pe el. Memoria totala a telefonului e de 14 gb, liber am 4gb iar in acea partitie memoria totala e de 640 mb, androidul si gapps-ul consuma620 mb, cand am instalat marshmallow aveam 5-6 mb liberi in partitie
formatarea totala nu ajuta cu nimic

| GabiChirilaTheBest a răspuns:

Ai putea sterge poze aplicatii
apkuri sau ai putea introduce o cartela sd ai putea te rog sa-mi spui com sa folosesc gappsul

| itsoft a răspuns (pentru GabiChirilaTheBest):

Gappsul in general contine noi aplicatii

| NONAME113 explică (pentru GabiChirilaTheBest):

Nu am probleme cu memoria interna
gapps-google apps, se foloseste la instalarea apicatilor google dupa instalarea unui nou Android si poate fi de mai multe feluri :pico, nano, stock etc.